Blog

Hidratáció és emésztés: kapcsolat a víz és a bél egészsége között
A víz elengedhetetlen az általános egészséghez, de az emésztésben betöltött szerepét gyakran figyelmen kívül hagyják, pedig a vízbevitel és a bélrendszer egészsége közötti kapcsolat megértése javíthatja az emésztést és az általános jólétet. A megfelelő hidratálás támogatja az emésztési folyamat minden szakaszát, a táplálék lebontásától kezdve a tápanyagok felszívódásán át egészen a salakanyagok kiürüléséig. A dehidratáltság viszont emésztési problémákhoz vezethet, például székrekedéshez, puffadáshoz és savas refluxhoz.

Gyulladáscsökkentő hatásuk miatt ezeket a gyümölcsöket fogyaszd
Ezek a természet eredeti desszertjei. A természetesen édes gyümölcsök pedig elengedhetetlenek szervezetünk betegségek elleni védelmében. Naponta legalább másfél-két csésze különféle gyümölcs elfogyasztása fokozhatja az antioxidáns aktivitást. A gyümölcsök különösen nagy mennyiségben tartalmaznak gyulladáscsökkentő vegyületeket, amelyek fontosak szervezetünk szívbetegségekkel, cukorbetegséggel, valamint bizonyos rák- és bélbetegségekkel szembeni védelmében.

Végezz otthon béltesztet - Színes és jól látható étellel!
Egyértelmű bizonyíték van arra, hogy a bélrendszer áthaladási ideje megmondja a bél mikrobiomjának az állapotát is. Mindez összefüggésben van az étrenddel, valamint az anyagcserével és a szív egészségével. A belek áthaladási ideje kulcsfontosságú mutatója annak, hogy mennyire jól működik a bélflóra. Most mutatunk egy egyszerű, de igen hasznos megoldást az otthoni bélvizsgálatra.

Tavaszi nagytakarítás a bélflórát szem előtt tartva
Felcsillant a reménysugár lassan, de biztosan hétágra fog sütni a nap, és és az ablakon kosz formájában felsejlik a tél maradványa. Eljött hát az idő a régen “várt” tavaszi nagytakarításra. Ám mielőtt nekivágsz a takarításnak, előtte próbálj meg választ adni a következőre. Gondoltál már arra, hogy az otthoni takarítás során használt vegyszeres termékek hogyan hatnak a bél mikorbiomjára?

Nem megy a fogyás? A bélflóra lehet a fékező tényező
Eltelt két hónap az évből, és az újévi fogadalmadnak, mely szerint lefogysz, egyelőre semmi eredménye? Elgondolkodtál már azon, hogy a bélbaktériumok esetleg ellened dolgoznak, amikor a felesleges kilók leadásáról van szó? Az egészséges bélflóra fenntartása nemcsak jó, hanem elengedhetetlen is az általános egészséghez, különösen a súlykontrollhoz. A kiegyensúlyozatlan mikrobiom szabotálja a fogyókúrával szembeni erőfeszítéseid azáltal, hogy megzavarja az olyan folyamatokat, mint a zsírraktározás, az energiaegyensúly, sőt az immunrendszer működése is. A jó hír? A belek egészségére összpontosítva, különösen az étrend megválasztásán keresztül, változatos mikobiomot ápolhatsz, támogató környezetet teremtve a fogyáshoz és az általános egészségi állapot javításához.

5 szuper egészséges mag, amit nem érdemes kihagyni az étrendedből
A magvak minden olyan kiindulási anyagot tartalmaznak, amelyek szükségesek ahhoz, hogy komplex növényekké fejlődjenek. Emiatt rendkívül táplálóak, így fogyasztásával a jó bélrendszer magvait vetjük el. Olvass tovább, mert bemutatjuk, hogy melyik az a hat legegészségesebb mag, amely egészségügyi előnyök sokaságát rejti.

Ez történik a bélben, ha nem eszel elég rostot
Az elmúlt néhány évben a bélrendszer egészségével kapcsolatos felhajtás ellenére sokan még mindig sokkal jobban aggódnak a fehérjebevitel miatt, mintsem amiatt, hogy mennyi rostot esznek. Az elegendő rost fogyasztása hihetetlenül fontos bélrendszerünk egészsége szempontjából, de sokan közülünk nem eszünk eleget. Mi történik valójában a bélben, amikor alacsony a rost fogyasztásunk?

Félre az alkohollal!
A száraz január után nem ennek az ellentéte következik, hanem pontosan a sok embert érintő alkoholfogyasztás, és a bélrendszer egészsége közötti összefüggést vesszük górcső alá. Megvizsgáljuk, hogyan hat az alkohol az emésztőrendszerre, és feltárjuk a fogyasztásából fakadó azonnali, és a hosszú távú következményeket.

Ételek, melyekre esküsznek a jobb alvás érdekében

Magnézium a bél egészségéért
A magnézium a negyedik legnagyobb mennyiségben előforduló ásványi anyag a szervezetben. Az emberben a magnézium főleg a csontokban, az izmokban és a lágy szövetekben, kis százaléka a vérsejtekben is megtalálható. Számos élettani folyamatban vesz részt, mint például az izom- és idegműködés szabályozásában, a vérnyomásban és a vércukorszintben. Annak ellenére, hogy a magnéziumnak fő szerepe van, ha a szív- és érrendszeri funkciókról van szó, nem szabad figyelmen kívül hagyni az emésztési funkciókban betöltött szerepét!