Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
hu

Magnézium a bél egészségéért

Magnézium a bél egészségéért

A magnézium a negyedik legnagyobb mennyiségben előforduló ásványi anyag a szervezetben. Az emberben a magnézium főleg a csontokban, az izmokban és a lágy szövetekben, kis százaléka a vérsejtekben is megtalálható. Számos élettani folyamatban vesz részt, mint például az izom- és idegműködés szabályozásában, a vérnyomásban és a vércukorszintben. Annak ellenére, hogy a magnéziumnak fő szerepe van, ha a szív- és érrendszeri funkciókról van szó, nem szabad figyelmen kívül hagyni az emésztési funkciókban betöltött szerepét!

 

A magnézium helye a bélrendszerben 

 

Jelentős szerepet játszik az olyan funkciókban, mint az anyagcsere azáltal, hogy fenntartja a bélrendszer egészségét. A tanulmányok azonban kimutatták, hogy egyes alapvető ásványi anyagok, például a magnézium iránti igény a helytelen táplálkozás miatt nem teljesül, végül hiánya nagyon gyakori, mindennapi lelki és fiziológiai problémák okozója.

A magnéziumhiányt számos gyomor-bélrendszeri rendelleneséggel is összefüggésbe hozták, például hasmenéssel, székrekedéssel és az irritábilis bél szindrómával (IBS). 

Amint látjuk, egyértelmű kapcsolat van a magnézium és a bélrendszer egészsége között. Ezért fontos feltárni a magnézium jótékony hatásait és forrásait, hogy teljes mértékben tisztában legyünk azzal, hogyan előzhetjük meg a magnéziumhiányt és az esetlegesen fellépő bélrendszeri problémákat.

A magnézium előnyei a bélrendszer egészségére

A magnéziumnak számos jótékony hatása van a bélrendszer egészségére nézve. Egyik fő funkciója, hogy segítse a táplálék belekben történő mozgásának szabályozását, így igen kritikus szerepet játszik a bél izom- és idegműködésében. Segít a bélfal izmainak ellazításában, ami viszont elősegítheti a rendszeres bélmozgást és megelőzheti a székrekedést.

 

A magnézium gyulladásgátló tulajdonságokkal rendelkezik, amely segítheti a bélgyulladás csökkentését, ami az IBS és más gyulladásos állapotok tüneteinek enyhítésében segíthet.

Fontos szerepet játszik a bélflóra egészségének megőrzésében is. Kimutatták, hogy elősegíti a jótékony baktériumok szaporodását a bélben, miközben csökkenti a káros baktériumokat. Összességében tehát kijelenthető, hogy a magnézium segít fenntartani a bélbaktériumok egészséges egyensúlyát, és támogatja a bélrendszer általános egészségét.

Természetes magnéziumforrások

A magnézium számos természetes táplálékforrásban megtalálható, íme a lista:

1. Zöld leveles zöldségek: A kelkáposzta, a zöldfűszer, a spenót és a mángold jó magnéziumforrásnak számít.

2. Teljes kiőrlésű gabonák: A teljes kiőrlésű búza, az árpa, a barna rizs és a zab még akkor is kiváló, ha főzésük befolyásolja a valós magnéziumfogyasztást.

3. Halak: Az olyan halak, mint a lazac nagyszerű választás, ha magnézium bevitelről van szó. 

4. Dió és magvak: A kesudió, a napraforgómag, a lenmag, a mandula és a tökmag szintén gazdag magnéziumban.

5. Hüvelyesek: A lencse, a borsó és a bab számos táplálkozási előnnyel rendelkezik, beleértve azt is, hogy sok benne a magnézium. 

6. Avokádó és banán 

7. Étcsokoládé: Bár az étcsokoládé nagy mennyiségű magnéziumot tartalmaz, de magas kalória- és cukortartalma miatt mértékkel kell fogyasztani. 

A magnézium a bélrendszer egészségének megőrzéséhez kritikus ásványi anyag, amely számos előnnyel rendelkezik a különböző testi funkciók működéséhez, beleértve a bélműködést is. Hiányát nem célszerű félvállról venni, mert számos gyomor-bélrendszeri rendellenességet eredményezhet. 

Ugyanakkor a már kialakult vagy feltételezett bélrendszeri problémát is kezelni szükséges, mert hiába az erőlködés, ha bélrendszered működésébe hiba csúszott, és a tápanyagok felszívódása nem a legjobb. 

Menj biztosra, és fogyassz a termékeink között megtalálható táplálékkiegészítőt, amelyek támogatják bélflórádat, támogatnak a kiegyensúlyozott táplálkozásban, így biztosítható szervezeted szükséges magnézium bevitele is.

Nézd meg termékeinket, és rendelj még ma.